• ש. ספט 23rd, 2023

מזרנים

Byadmin

אוג 21, 2022

המון בני אדם ניגשים לרכישת מזרנים בצורה שגויה, על ידי התמקדות אך ורק במדדים שרירותיים של רמת המוצקות או תנוחת השינה, תוך כדי התחשבות רק בתג המחיר, או לחלופין בחירת חומרים וטכנולוגיה המופיעים במודעה. אך הגישה הזאת יכולה להביא לידי כך שתרכשו מזרן לא כל כך נוח שאתם עשויים להתחרט על רכישתו. העצות שנציג בפניכם במאמר זה יראו לכם דרך טובה יותר, ספוילר – התמקדו בנוחות ובתמיכה. מאמר זה מתבסס על המון שעות של מחקר ובדיקות שינה, כדי לסייע לכם למצוא מזרנים שתישנו עליהם בשמחה בטווח הארוך.

לפי מה תבחרו מזרנים?

מן ההיבט הטכני, מזרנים הם רק כל סוג של מעטפת בד שטוח מלא בחומרים שנותנים קצת תמיכה כשאתם שוכבים עליהם. המזרן העתיק ביותר הידוע היה ממולא בשכבות של צמחי דשא ועלים ומעליו עלים ארומטיים, על מנת להדוף מזיקים. למרות שלמזרנים של היום יש מילוי מסובך יותר, המזרנים כיום פועלים על פי אותו קונספט של שכבות. לסוגי המזרנים השונים יש נקודות חוזק וחולשה, אז אל תתפתו ממה שאופנתי, מה שראיתם בפרסומות, או אפילו תג מחיר נמוך מדי. השיקול העיקרי שלכם צריך להיות נוחות, ואך ורק נוחות. אם אתם לא מרגישים בנוח כשאתם מנסים את המזרן לראשונה, אז כנראה שלא כדאי לכם לרכוש אותו, אף במידה ואתם חושבים שאתם יכולים בסיכומו של יום להתחבר אליו.

ברם, ייתכן שייקחו שלושים ימים או יותר של שינה על מזרנים כדי להבין אם זה באמת נוח לכם בראייה קדימה. אתם מוכרחים להקדיש זמן איכות להערכתו של המזרן. עליכם להתעקש שנציגי החנות יאפשרו לכם ליהנות מתקופת ניסיון ללא תשלום, אף אם החנות דורשת ממכם לשמור על כיסוי הפלסטיק שמעל המזרן שתבחרו. אם בסופו של דבר תרכשו מזרן שלא נראה לכם מספיק נוח או תומך, תהיו בלתי פוסקים לגבי ניצול תקופת הניסיון בחינם בבית. ברור שקשה מאוד לדעת אם תאהבו מזרן אם תזמינו אותו דרך רשת האינטרנט מבלי שניסיתם אותו באופן אישי.

האם יש קשר בין אלרגיות לבין מזרנים?מזרנים ישנים מסתכנים להפוך למקלט לאלרגנים, זיעה ואבק המעוררים אלרגיות. אלרגיות גורמות לגודש ולנפיחות בגרון, משבשות את השינה ועלולות להוביל לנחירות. מזרן ישן שיש בו הרבה אבק עשוי להשפיע לרעה על הסובלים מאסטמה ולגרום להחמרת התסמינים.